درباره سامانه ارزیابی تولیدکنندگان تجهیزات و پیمانکاران صنعت برق(ساتپ)


در راستای سیاست های کلی نظام اداری و اقتصاد مقاوتی ابلاغی مقام معظم رهبری و با هدف چابکسازی ، کاهش زمان و هزینه خدمات اداری و همچنین با توجه به اهمیت صنعت برق در رشد اقتصادی کشور و نیز با در نظر گرفتن حجم بسیار وسیع شرکت های فعال در  این حوزه، ابزاری مطمئنن و کاربردی جهت ایجاد ارتباط موثر در انجام فرایند ارزیابی تولیدکنندگان و تامین کنندگان تجهیزات و همچنین پیمانکاران امری لازم و ضروری است. 

از اینرو شرکت های توزیع نیروی برق کشور در راستای توسعه خدمات الکترونیکی  و همچنین فراهم آوردن امکان انجام ارزیابی فنی به صورت غیر حضوری و از طریق شبکه اینترنت اقدام به ایجاد سامانه یکپارچه ثبت نام و ارزیابی فنی شرکت های فعال در صنعت برق نموده است. که با استفاده از آن تمامی فرایند ثبت نام و ارزیابی به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری را امکان پذیر می نماید.

به این منظور شرکت های تولیدکننده و تامین کننده تجهیزات و همچنین پیمانکاران برق از طریق ورود به سامانه و طی نموده فرایند ثبت نام ، مدارک مورد نیاز را آپلود  نموده و پس از احراز مدارک از مراجع ذیصلاح ، صلاحیت شرکت ها توسط کمیته فنی-بازرگانی شرکت های توزیع نیروی برق بررسی خواهد شد و در صورت دارا بودن شرایط لازم  در لیست تایید صلاحیت شدگان قرار خواهند گرفت.